Historie dolování na Radvanicku

Přednáška ředitele Státního okresního archivu Trutnov Mgr. Romana Reila o dolování černého uhlí a rud v okolí Radvanic v Čechách

Muzeum Podkrkonoší uspořádalo ve čtvrtek 11. 4. 2013 od 17.00 přednášku:

Historie dolování na Radvanicku

Ředitel Státního okresního archivu v Trutnově Mgr. Roman Reil, který se dějinám dolování v regionu již několik let intenzivně věnuje a na toto téma napsal knihu, seznámil posluchače s historií dolování v radvanicko-vernéřovickém revíru, zahrnujícím oblast obcí Chvaleč, Radvanice, Slavětín, Horní Vernéřovice, Dolní Vernéřovice, Jívka a Bystré. První doklad o dolování černého uhlí v tomto revíru pochází z roku 1804. Těžba uhlí zde byla ukončena v roce 1994 na Dole Kateřina. Přednášející také připomenul těžbu mědi v Dolních Vernéřovicích a uranu v Radvanicích.

Přednášku navštívilo 85 posluchačů.