Vlastivědná společnost

Vlastivědná společnost Krkonoš a Podkrkonoší (do roku 2019 "Vlastivědný kroužek") je zapsaným spolkem věnujícím se vlastivědě, historii, archeologii, dějinám umění, muzeologii, národopisu a pomocným vědám historickým. V rámci těchto oborů se zaměřuje především na region Krkonoš a Podkrkonoší. Společnost působí na území České republiky, jejím sídlem je Trutnov, adresa: Vlastivědná společnost Krkonoš a Podkrkonoší, Muzeum Podkrkonoší v Trutnově, Školní 150, Trutnov 541 01. Společnost vyvíjí nepolitickou činnost zaměřenou především na popularizaci a uchovávání historických a kulturních hodnot, zejména v oblasti Krkonoš a Podkrkonoší. Zvláště se věnuje rozšiřování znalostí o dějinách tohoto regionu. Svoje poslání naplňuje odbornou, popularizační a výchovnou prací, pořádáním přednášek, besed, kolokvií, vzdělávacích kurzů, organizováním vlastivědných vycházek, terénních exkurzí a naučných zájezdů a jiných kulturně vzdělávacích akcí. Spolupracuje na vydávání vlastivědného sborníku Krkonoše - Podkrkonoší. Máte-li zájem, přijďte se mezi nás podívat. Rádi uvítáme nové členy, zejména z řad studentů.

Ze současných pracovníků muzea jsou členy spolku od jeho založení v roce 2006 ředitel PhDr. Vlastimil Málek a zástupce ředitele PhDr. Ondřej Vašata, který je též starostou spolku.

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby