70 let pod koši: Z historie basketbalu v Trutnově 1946–2016

70 let pod koši: Z historie basketbalu v Trutnově 1946–2016. Vernisáž výstavy u příležitosti 70. výročí organizovaného basketbalu v Trutnově

Počátky basketbalu v Trutnově se datují již do období po skončení druhé světové války. Basketbalový klub byl založen v roce 1946 a letos si tedy připomíná 70 let od svého vzniku. Právě při této příležitosti pořádá muzeum společně s BK LOKO Trutnov výstavu připomínající slavnou historii basketbalu v Trutnově. K vidění je velké množství fotografií, medailí, pohárů či dresů dokumentujících historii tohoto mimořádně úspěšného sportu v našem městě.

Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek 6. 10. 2016 od 17.00 hodin. Na vernisáži promluvili mj. předseda basketbalového klubu Ing. arch. Vladimír Smilnický a dlouholetý trenér Jan Jahelka. Vernisáž obohatilo vystoupení flétnistky Adély Brožkové, žákyně ZUŠ Trutnov a dcery trutnovské basketbalové legendy Eriky Dobrovičové. Vernisáže se zúčastnilo kolem 110 návštěvníků, mezi nimiž nechyběli bývalí a současní představitelé a hráči (hráčky) trutnovského basketbalu.

Výstava potrvá do 27. 11. 2016. Všichni jste srdečně zváni!

Reportáž Trutnovinek z vernisáže ZDE