1866: Vítězství Rakušanů u Trutnova a tzv. Trutnovská zrada v prusko-rakouské válce

Vernisáž výstavy

Letos si připomínáme již 150. výročí prusko-rakouské války, jejíž bitvy se odehrály i v našem regionu. Muzejní výstava připomíná nejen bitvu u Trutnova 27. června 1866, která byla jedinou vítěznou bitvou Rakušanů v rámci celého tzv. Severního bojiště, ale i nepravdivé osočení Trutnovanů ze zákeřné zrady a odvlečení některých z nich do pruského Hlohova. Na výstavě je k vidění řada unikátních exponátů, z nichž některé nebyly ještě nikdy v minulosti vystaveny, jiné jsou vystaveny po 50 nebo více letech...

Vernisáž výstavy se konala v sobotu 25. 6. od 11:30 hodin v rámci vzpomínkových akcí ke 150. výročí bitvy u Trutnova. Součástí vernisáže bylo vystoupení folklorního souboru Barunka z České Skalice a souboru Ritornello z Prahy. Od 9.00 do 13.00 hodin byla v muzeu otevřena poštovní přepážka, kde byly k dostání speciálně vydané R-nálepky a příležitostná poštovní razítka připravená Klubem filatelistů Trutnov. Vernisáž a doprovodný program v muzeu navštívilo více než 350 zájemců.

Výstava je dlouhodobá. Všichni jste srdečně zváni!

Reportáž Trutnovinek ZDE

Reportáž Krkonošského deníku ZDE