!!!ZRUŠENO!!! Svět paní Boženy Němcové. Přednáška PhDr. Františky Vrbenské

!!!ZRUŠENO!!! Svět paní Boženy Němcové. Přednáška PhDr. Františky Vrbenské


V tomto roce si připomínáme 200 let od narození Boženy Němcové, nejvýznačnější z českých spisovatelek. Vzpomínalo se na její dílo, život, otazníky kolem původu i osobní vztahy. Tentokrát navíc společně zjistíme, nakolik tvorbu paní Boženy ovlivnilo prostředí Podkrkonoší, v němž vyrůstala. Povšimneme si, jak slavná autorka vnímala společenské i vědeckotechnické změny, probíhající v polovině 19. století. V přednášce PhDr. Františky Vrbenské se také dozvíte nejnovější, dosud nepublikované informace, které se vztahují k teoriím a hypotézám o jejím zrození, a v diskusi je budete moci posoudit.


Přednáška se koná ve čtvrtek 8. 10. 2020 od 17.00 hodin a jste na ni srdečně zváni! Vstup zdarma.UPOZORNĚNÍ: PŘEDNÁŠKA JE ZRUŠENA V SOULADU S USNESENÍM VLÁDY ČR Č. 958 ZE DNE 30. 9. 2020.

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby