!!!ZRUŠENO!!! Česká kolaborace za protektorátu a Emanuel Moravec. Přednáška Mgr. Petra Fuxy

!!!ZRUŠENO!!! Česká kolaborace za protektorátu a Emanuel Moravec. Přednáška Mgr. Petra Fuxy


Kolaborace s nacistickým režimem v době trvání Protektorátu Čechy a Morava v letech 1939-1945 se projevovala na otevřené i skryté úrovni. Nejznámější z aktivních kolaborantů byl plk. gšt. Emanuel Moravec, původně hrdina čs. legií v Rusku, úspěšný důstojník čs. armády a horlivý vlastenec, stoupenec Hradu a odpůrce kapitulace v roce 1938. Znechucen okolnostmi mnichovské dohody změnil zásadně svůj politický postoj a v protektorátní vládě zastával post ministra školství a národní osvěty. Soustředil se na výchovu mládeže, kde jeho činnost napáchala značné morální škody. Když pochopil, že ztratil vše, spáchal 5. května 1945 sebevraždu.


Přednáška Mgr. Petra Fuxy z Klubu vojenské historie Trutnov se koná ve čtvrtek 15. 10. 2020 od 17.00 hodin a jste na ni srdečně zváni! Vstup zdarma.UPOZORNĚNÍ: PŘEDNÁŠKA JE ZRUŠENA V SOULADU S USNESENÍM VLÁDY ČR Č. 958 ZE DNE 30. 9. 2020.

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby