Ženy ve válce 1939-1945 (1. část)

Ženy ve válce 1939-1945 (1. část). Přednáška Vladimíra Víta zaujala 49 posluchačů


V letech 2. světové války oblékly statisíce žen uniformu, aby se zapojily po boku mužů do válečného úsilí svých zemí. Jejich působení a osudy některých z nich jsou tématem dvou přednášek Vladimíra Víta. V první jsme se seznámili s úlohou žen v ozbrojených silách Německa, Velké Británie a USA. I když ženy v armádách těchto států zpravidla nezasahovaly do bojových akcí přímo, jejich podíl na nich byl veliký. Pomáhaly řídit chod vojenské mašinerie i válečných operací, bojovaly v týlu protivníka jako členky odboje, ošetřovaly raněné i přelétaly bojové letouny k operačním letkám. Ať již při tom bojovaly za jakoukoliv zemi, vždy pevně věřily tomu, že bojují na správné straně.

 

Přednáška se uskutečnila ve čtvrtek 16. 5. 2019 od 17.00 hodin a navštívilo ji 49 posluchačů. 30. 5. 2019 proběhne druhá část přednášky.

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby