Renesanční památky na rod Schaffgotschů

Renesanční náhrobky na Trutnovsku

 

Výstava Renesanční památky na rod Schaffgotschů v Raszowě u Kamienne Góry a přednáška Renesanční náhrobky na Trutnovsku v Muzeu Podkrkonoší v Trutnově

 

V úterý 16. 11. od 15.30 se v Muzeu Podkrkonoší v Trutnově u příležitosti otevření výstavy Renesanční památky na rod Schaffgotschů v Raszowě u Kamienne Góry, představující na pěti velkoformátových panelech nekropoli významného slezského rodu, konala přednáška Václava Horáka Renesanční náhrobky na Trutnovsku. Návštěvníkům byly přiblíženy náhrobníky a epitafy z období renesance nacházející se na území celého trutnovského okresu. Tyto památky jsou zajímavými doklady renesančního sochařství, neboť právě přelom 16. a 17. století byl zlatou érou figurálních náhrobků. Vedle nezpochybnitelného významu umělecko-historického mají renesanční náhrobky často nezastupitelnou roli i v oblasti genealogie, heraldiky a epigrafiky, kdy jsou mnohdy, při absenci písemných materiálů, jediným vypovídacím pramenem.  

 

  

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby