Karel Jaromír Erben. Mistr české mytologické balady

Karel Jaromír Erben. Mistr české mytologické balady. Přednáška Bc. Jana Raina z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně zaujala 45 posluchačů


V evropských folklórních tradicích přetrvávaly do 19. století takzvané mytologické balady, které líčily konflikt člověka s přírodou. V první polovině 19. století z českého slovesného umění vycházelo ve své tvorbě několik spisovatelů, například František Ladislav Čelakovský nebo Božena Němcová. Vzniklo tak několik básní, které byly tematicky stejné, ale lišily se způsobem zpracování. Přednáška Bc. Jana Raina z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně nabídla pohled na zpracování tematiky vodníka v české literatuře 19. století a zaměřila se na nejvíce umělecky ceněné zpracování v Kytici z pověstí národních od Karla Jaromíra Erbena, která se stala součástí kánonu české literatury.

 

Přednáška se uskutečnila ve čtvrtek 14. 3. 2019 od 17.00 hodin a navštívilo ji 45 posluchačů.

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby