750 příběhů města Trutnova

Výstava u příležitosti první písemné zmínky o městu Trutnov

750 příběhů města Trutnova

Výstava je výstupem výtvarného projektu trutnovských základních škol uspořádaného u příležitosti 750. výročí první písemné zmínky o Trutnovu. Cílem projektu bylo vytvořit výtvarné práce, které návštěvníkům výstavy představí minulost, současnost i budoucnost Trutnova nekonvenčním pohledem mladé generace. Výstava má podobu mozaiky desítek minipříběhů z našeho města, jak je zaznamenali a výtvarně zpracovali žáci ze všech trutnovských základních škol. Organizaci a finální podobu výstavy zajistila Základní umělecká škola Trutnov ve spolupráci s  Muzeem Podkrkonoší v Trutnově. Výstava je obzvláště vhodná pro rodiče s dětmi.

Vernisáž proběhla ve čtvrtek 6. 5. v 17.30 hod. Výstava potrvá do 30. 5. 2010.