45 LET KLUBU VOJENSKÉ HISTORIE TRUTNOV (1976–2021)

Klub vojenské historie Trutnov slaví v letošním roce již 45 let své úspěšné existence, což je pádný důvod připomenout si jeho zajímavou historii. Výstava pořádaná k tomuto výročí prezentuje předměty dokumentující bohatou činnost spolku, jako například fotografie, diplomy, prapory, ale i střelecké terče. Nechybí ani replika rakouského tříliberního horského kanónu vz. 1863, kterou je spolek znám po celé republice.

Vystaveny jsou ovšem i předměty sběratelského zájmu členů klubu, tj. originály a repliky historických zbraní z 18. až 20. století s důrazem na druhou světovou válku a Československou lidovou armádu, repliky historických uniforem či nejrůznější vojenské upomínkové předměty.

Vernisáž proběhla v pátek 29. října 2021 od 17.00 hodin. Výstava potrvá do 28. 11. 2021.