130 let muzea 1890–2020

Výstava ke 130. výročí trutnovského muzea přibližovala jeho vývoj prostřednictvím zajímavých sbírkových předmětů napříč podsbírkami od pravěku po 20. století. K vidění byly mj. také skvosty evropského výtvarného umění, např. obrazy Vasilije Petroviče Vereščagina (1835-1909) či Karla Malchina (1838–1923). Dále třeba lidové dřevěné plastiky sv. Jana Nepomuckého, cechovní truhlice, štíty a cínová vilka. Jednalo se o exponáty pocházející z Trutnovska, Královédvorska, Úpicka, Žacléřska i Vrchlabska.

Výstava trvala od 4. května do 12. září 2021.