120 let trutnovského muzea

120 let Muzea Podkrkonoší v Trutnově

Trutnovské muzeum bylo založeno v roce 1890 za starostování dr. Josefa Flögla tehdejší německou městskou samosprávou. Na výroční výstavě jsou zmapovány jednotlivé etapy jeho činnosti až po současnost. Vystaveny jsou historické plakáty, pozvánky a publikace vydané muzeem. Ke zhlédnutí jsou také nejstarší přírůstkové knihy či ukázky zajímavých sbírkových předmětů, např. snímky vzácných středověkých tkanin z hrobu Karla IV., které byly v roce 1979 převedeny Uměleckoprůmyslovému muzeu v Praze. Prezentováno je  také předválečné české menšinové muzeum nebo dosud existující přesídlenecké trutnovské muzeum v německém Würzburgu. K vidění je  rovněž  model muzea, zhotovený k jubileu instituce v měřítku 1 : 120 panem Václavem Grossmannem.

Vernisáž proběhla ve čtvrtek 14. 10. 2010 v 17.00 hodin, výstava potrvá do 21.11.2010

Fotografie z vernisáže - Trutnovinky