Edukace

K výstavám, expozicím a regionálním tématům připravuje muzeum edukační programy určené různým cílovým skupinám. Jejich náročnost je upravena podle nahlášeného věku žáků.

Počet žáků: Ideálním počtem žáků absolvující výukový program je okolo15 žáků/dětí. Početnější třídu lze rozdělit na dvě skupiny. Jedna navštíví muzejní expozice a vypracuje pracovní listy, zatímco druhá absolvuje výukový program pod vedením edukátora. Následně se vymění.

Časová náročnost programů je 60 minut. Všechny výukové programy lze po předchozí domluvě zkrátit nebo prodloužit.

V případě zájmu o program kontaktujte edukátora (muzejního pedagoga).

Edukátorka:

BcA. Kateřina Šichanová

sichanova@muzeumtrutnov.cz

tel. 499 811 897

A TO SE UDÁLO VE STŘEDOVĚKU

Program je určen pro žáky druhého stupně základních škol a střední školy. Nebaví Vás středověk? Pojďme se na toto dlouhé období naší historie podívat z jiného úhlu. Připomeneme si důležité události z historie, které formovaly současný svět.

TŘICETILETÁ VÁLKA

Program je určen pro žáky druhého stupně základních škol a střední školy. Umíte si představit třicet let trvající válku? Víte, kvůli čemu se vlastně vedla? Jak poznamenala české území? Období třicetileté války může být někdy složité. Pojďme tento milník evropské historie pochopit v souvislostech.

VYŠETŘOVÁNÍ TRUTNOVSKÉ ZRADY 1866

Program je určen pro žáky druhého stupně základních škol a střední školy. Co znamená pojem Trutnovská zrada? Vydejme se společně do jejího vyšetřování pomocí kritického myšlení. Zjistěte, jak to bylo s jedinou vítěznou bitvou pro rakouské vojsko války 1866.

DOPADENÍ PADĚLATELŮ

Program je určen pro žáky 3. - 6. ročníků základních škol. Na hradě se objevili padělatelé mincí. Máte bystrého ducha, logické uvažování a představivost? Pokud ano, vydáme se společně do historického Trutnova a pokusíme se ty penězokazce dopadnout. Dokážeme je společně lapit a potrestat?

BÝT TAK STŘEDOVĚKÝM RYTÍŘEM

Program je určen pro žáky 3. - 6. ročníků základních škol. Věděli jste, že budova muzea byla dříve hradem? Řekneme si, kdo ve středověku hrad obýval a jak to bylo s rozdělením společnosti. Společně zkusíme přijít na to, co všechno musel rytíř v té době zvládat a jaký musel být.

NA ZÁMKU UMĚNÍ ŽILO!

Program je určen pro žáky 3. - 6. ročníků základních škol. Trutnovské muzeum bylo svého času také zámkem. Jak vypadal život na zámku, a kdo v něm žil, zjistíte během tohoto programu. Šlechta na zámcích často hostila umělce a obklopovala se krásou umění. Přijďte si vyzkoušet roli zámeckého umělce.

ZA PERMONÍKY DO PODZEMÍ

Program je určený pro žáky mateřských škol, 1. a 2. ročníku základních škol. Nebojte se tmy. Společně se vydáme do světa pohádkových bytostí našich nedalekých Jestřebích hor. Jak takový permoník vypadal a co dělal, se dozvíte během tohoto výukovém programu.

KRAKONOŠOVO KRÁLOVSTVÍ

Program je určený pro žáky mateřských škol, 1. a 2. ročníku základních škol. Pojďme spolu zjistit, kde se vzala postava Krakonoše, pána našich nejvyšších hor Krkonoš. Tento edukační program je věnován především přírodě.

ZA DRAKY NA HRAD

Program je určený pro žáky mateřských škol, 1. a 2. ročníku základních škol. Proč jsou v Trutnově na každém kroku draci? V jakém historickém období bylo město Trutnov založeno? Na tyto a další otázky si odpovíme během edukačního programu Za draky na hrad.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace