Vernisáž výstavy Z historie železnice v Trutnově

Výstava Z historie železnice v Trutnově byla uspořádána u příležitosti 145. výročí založení lokomotivního depa v Trutnově. Spolupořadatelem výstavy se stala akciová společnost České dráhy, konkrétně Depo kolejových vozidel Česká Třebová, provozní jednotka Trutnov.

Vernisáž se konala ve čtvrtek 8. září 2016 od 17.00 hodin za účasti celkem 89 hostů. Vernisáž zahájil ředitel muzea PhDr. Vlastimil Málek, o historii železnice v regionu Podkrkonoší fundovaně promluvil přednosta trutnovského depa Ing. Milan Novák a na trumpetu fenomenálně zahrál ani ne sedmiletý žák ZUŠ Trutnov Petr Stránský. Ing. Jörka (ČD, a. s.) rovněž připravil a v přednáškovém sále muzea promítal zájemcům fotografie a dokumenty z historie železnice na Trutnovsku. Pro děti byly připraveny ukázky železničních modelů a kolejišť zapůjčených firmou Merkur z Police nad Metují. Děkujeme všem za pomoc a spolupráci!

Reportáž Trutnovinek ZDE.

Výstava potrvá do 6. listopadu 2016. Všichni jste srdečně zváni!