Předvánoční odpoledne v muzeu

Již VIII. ročník „Předvánočního odpoledne v muzeu" proběhl ve čtvrtek 8. 12. 2016 od 16.00 do 19.30 hodin. Celkem na tři stovky zájemců potěšil bohatý program, který odstartovalo vystoupení pěveckého sboru trutnovského gymnázia Colours of GTU pod vedením Vojtěcha Kábrta. Následovala vernisáž výstavy betlémů z muzejních i soukromých sbírek "Nesem vám noviny...", na níž promluvili o betlemářských tradicích kurátorka výstavy Petra Sauerová a sběratel a betlemář PhDr. Jiří Němeček z Hradce Králové. Vernisáž nádherně zpestřil "Živý betlém" v podání žáků tanečního oboru trutnovské Základní umělecké školy pod vedením paní učitelky Jany Michaličkové. (foto z vernisáže a vystoupení dětí ze ZUŠ naleznete Z D E) Následoval violoncellový koncert v podání Karolíny Klempířové a celou akci zakončil podvečerní koncert lidové muziky Šmikuranda z České Skalice, jež zahrála lidové písničky z Čech i vánoční koledy. Program dále zpestřil knižní bazárek Jiřího Kuťáka a nabídka vlastivědné literatury od prof. dr. Vladimíra Wolfa. Maminky s dětmi využily možnosti vyzkoušet si v dětské dílničce výrobu vlastních ozdobiček nebo vybarvení tematické omalovánky, a to pod vedením kolegyň Markéty Pavlisové, Petry Vlčkové a Jany Kultové.

Muzeum Vám přeje krásný advent a radostné Vánoce!