Od Berlína a Hirošimy k naší současnosti (II. část)

Přednášející PaedDr. Karel Řehák sledoval vývoj mezinárodních vztahů od pádu berlínské zdi k současnosti: konec studené války, směřování států bývalého sovětského bloku k politickému pluralismu a tržní ekonomice, znovusjednocení Německa, zánik Varšavské smlouvy i rozšiřování NATO, války na území bývalé Jugoslávie, v Afghánistánu a Iráku, „arabské jaro", situaci Řecka i Ukrajiny, narůstající vlnu migrace, islámského fundamentalismu a násilí, stěžejní teoretické práce o procesu globalizace. V závěru se zaměřil na vymezení nejdůležitějších problémů současného světa.

Přednáška se uskutečnila ve čtvrtek 18. 2. 2016 od 17 hodin a navštívilo ji celkem 45 posluchačů.

Foto: Ondřej Vašata