Edyta Kulla - Tři cykly

Výstava prací polské umělkyně MgA. Edyty Kully z Jeleniej Góry představí působivé umělecké vitráže na často značně překvapivá témata. Autorka, magistra umění, se narodila roku 1972 ve městě Jawor a je absolventkou oboru navrhování skla na Akademii výtvarných umění ve Vratislavi (Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu). V Polsku vede kurzy skla a vitráže, spolupracuje též s architekty při výtvarných řešeních exteriérů a interiérů budov. Ve své volné tvorbě se zaměřuje hlavně na vitráže.

Podílela se na projektech, ve kterých se sešli při spolupráci studenti a absolventi škol výtvarných směrů "Futura Natura" a "Akademia Inspiracji Artystycznej." Sympozia "Bliżej - Blíž", které organizovala s manželem MgA. Mirosławem Kullou, se účastnili také čeští výtvarníci, například Petr Červinka.

Výběr z autorčiných výstav a sympozií:

„Obiekty lekko strawne" - Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze, 2004
„Pamiatka z Karkonoszy" - Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze, 2005
„Bliżej" - Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze / Galerie N v Jablonci nad Nisou, 2006
„Aranżacje Wnętrz" - Galeria za Miedzą, Lubomierz, 2007

Vernisáž se uskuteční v sobotu 13. 9. 2014 od 13.00 hodin v rámci Dnů evropského dědictví. Vstup volný. Všichni jste srdečně zváni!

Výstava potrvá do 9. 11. 2014.