PROGRAM V ÚNORU 2024

1. 2. 2024

Na únor 2024 je připravena vernisáž výstavy starých fotografií a pohlednic Trutnovska ze sbírky muzea, která zahrne Trutnovsko, Vrchlabsko, Královédvorsko, Úpicko, Žacléřsko a další oblasti regionu. Proběhne projekce starých vyobrazení Horské ulice v Trutnově v podání historika dr. O. Vašaty, o malovaných střeleckých terčích současných i muzejních pohovoří emeritní muzejník a člen Klubu vojenské historie Trutnov P. Kopecký, o situaci v Náhorním Karabachu pohovoří trutnovský odborník dr. J. Aberle. Na závěr únorového programu nás seznámí královéhradecká antropoložka Mgr. M. Horáková s tím, co lze vyčíst z lidské kostry, resp. z kosterních ostatků našich předků, které se nacházejí při archeologických výzkumech. Důvodů k návštěvě muzea je tedy více než dost, těšíme se na Vás!