PROGRAM MUZEA V DUBNU 2023

31. 3. 2023

V dubnu se můžete těšit opět na pestrý program v našem muzeu. Začneme poutavým vzpomínáním Václava Němce na trutnovské školy v 60 a 80. letech, jejich učitele, žáky i jiné nezapomenutelné postavy a příhody. Výtvarnou výstavu současné umělkyně, ak. mal. Blanky Valchářové, vystřídá v půlce měsíce výstava již nežijícího regionálního výtvarníka, malíře a grafika Karla Kratochvíla, a to u příležitosti 25. výročí od jeho úmrtí. Připravena je přednáška emeritního pedagoga trutnovského gymnázia RNDr. Pavla Janečka, který nám srozumitelnou formou osvětlí, co to je kvantová fyzika. Na závěr je pak připravena perla v podobě besedy a promítání fotografií s pamětníky legendárního Filmového festivalu mladých v Trutnově. Těšíme se na Vás!