Návštěva z francouzského velvyslanectví

10. 6. 2021

Ve čtvrtek 10. června 2021 navštívila naše muzeum delegace z francouzského velvyslanectví v Praze vedená vojenským přidělencem pplk. Danielem Kopeckým. V doprovodu místostarosty města Trutnova Mgr. Tomáše Eichlera a předsedy sdružení Stachelberg Pavla Holzknechta si prohlédli originál desky z pomníku roty Nazdar v Trutnově z roku 1936, který byl v loňském roce získán do muzejní sbírky. Vytvořil jej výtvarník Božetěch Medek, který konal vojenskou službu u hraničářského praporu v Trutnově. Reliéf na desce, doplněný jmény padlých příslušníků roty Nazdar v bitvě u Arrasu roku 1915, znázorňuje hrdinství praporečníka Karla Bezdíčka. Hosté navštívili též pevnost Stachelberg a město Žacléř.