Památky a jejich osudy

13.10.2016 - 23.04.2017

Památky a jejich osudy. Výstava fotografií pořádaná se Společností ochránců památek ve východních Čechách a Fotoklubem Omega z Hradce Králové

Výstava, která je výsledkem spolupráce členů královéhradeckého Fotoklubu Omega a Společnosti ochránců památek ve východních Čechách, upozorňuje prostřednictvím fotografií na některé z cenných historických objektů okresu Trutnov, a to jmenovitě Hejnův statek v Havlovicích, torzo někdejší rezidence jezuitů ve Starém Rokytníku, kostel sv. Šimona a Judy tamtéž, evangelický kostel v  Bolkově, kostel Nejsvětější Trojice v Pilníkově, kostel sv. Martina v Javorníku, někdejší zámek-papírnu v Hostinném a pivovar v Rudníku. Fotografie, které pořídili Marcela Zuchová a Kamil Klembara, doprovodila textem PhDr. Ludmila Žlábková.

Záštitu nad výstavou převzal Ing. Jiří Balský, ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Josefově.

Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek 13. 10. 2016 od 17.00 hodin. Na zahájení výstavy mj. promluvili PhDr. Viktor Blažek za NPÚ-ÚOP v Josefově, Bc. Rudolf Khol za Společnost ochránců památek ve východních Čechách, PhDr. Ludmila Žlábková za Společnost ochránců památek a Fotoklub Omega a Marcela Zuchová za Fotoklub Omega. Hudební doprovod vernisáže vytvořili pedagog ZUŠ Trutnov Martin Lička (kytara) s dcerou Růžou (zobcová flétna), kteří zahráli oblíbené skladby z pohádek Jak se budí princezny a Zlatovláska. Vernisáže se zúčastnilo 94 návštěvníků.

Výstava je prodloužena do 23. 4. 2017. Všichni jste srdečně zváni!

Foto z vernisáže: PhDr. Jiří Němeček, Společnost ochránců památek ve východních Čechách v Hradci Králové

15.11.2018

Další osmičkové roky. Přednáška PaedDr. Karla Řeháka z Malých Svatoňovic o méně připomínaných výročích naší historie

22.11.2018

MUDr. Anton Porak (1815–1892), podnikatel, poslanec a starosta města Trutnova v letech 1861–1863. Přednáška Mgr. Romana Reila pořádaná se Společností česko-německého porozumění Trutnov - Krkonoše

29.11.2018

Císař a král Karel IV., jak jej možná neznáte. Přednáška kronikářky města Trutnova Mgr. Aleny Křivské u příležitosti 640. výročí od úmrtí císaře a krále Karla IV.

Vánoce s Josefem Ladou. Vernisáž výstavy

13.12.2018

Třicetiletá válka a Krkonoše. Přednáška historika Mgr. Jiřího Loudy z Krkonošského muzea ve Vrchlabí

20.12.2018