Památky a jejich osudy

13.10.2016 - 23.04.2017

Památky a jejich osudy. Výstava fotografií pořádaná se Společností ochránců památek ve východních Čechách a Fotoklubem Omega z Hradce Králové

Výstava, která je výsledkem spolupráce členů královéhradeckého Fotoklubu Omega a Společnosti ochránců památek ve východních Čechách, upozorňuje prostřednictvím fotografií na některé z cenných historických objektů okresu Trutnov, a to jmenovitě Hejnův statek v Havlovicích, torzo někdejší rezidence jezuitů ve Starém Rokytníku, kostel sv. Šimona a Judy tamtéž, evangelický kostel v  Bolkově, kostel Nejsvětější Trojice v Pilníkově, kostel sv. Martina v Javorníku, někdejší zámek-papírnu v Hostinném a pivovar v Rudníku. Fotografie, které pořídili Marcela Zuchová a Kamil Klembara, doprovodila textem PhDr. Ludmila Žlábková.

Záštitu nad výstavou převzal Ing. Jiří Balský, ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Josefově.

Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek 13. 10. 2016 od 17.00 hodin. Na zahájení výstavy mj. promluvili PhDr. Viktor Blažek za NPÚ-ÚOP v Josefově, Bc. Rudolf Khol za Společnost ochránců památek ve východních Čechách, PhDr. Ludmila Žlábková za Společnost ochránců památek a Fotoklub Omega a Marcela Zuchová za Fotoklub Omega. Hudební doprovod vernisáže vytvořili pedagog ZUŠ Trutnov Martin Lička (kytara) s dcerou Růžou (zobcová flétna), kteří zahráli oblíbené skladby z pohádek Jak se budí princezny a Zlatovláska. Vernisáže se zúčastnilo 94 návštěvníků.

Výstava je prodloužena do 23. 4. 2017. Všichni jste srdečně zváni!

Foto z vernisáže: PhDr. Jiří Němeček, Společnost ochránců památek ve východních Čechách v Hradci Králové

21.02.2019

Dr. Emil Hácha - tragická postava našich národních dějin. Přednáška PaedDr. Karla Řeháka z Malých Svatoňovic

Krvavý 4. březen 1919 v Československu. Přednáška PhDr. Ondřeje Vašaty

07.03.2019

Poklad na jezeře. Pátrání po tajemství Gauleitera Warthelandu Arthura Greisera. Přednáška Milana Zachy Kučery

14.03.2019

Karel Jaromír Erben. Mistr české mytologické balady. Přednáška Bc. Jana Raina z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

21.03.2019

Přednáškový podvečer: Novinky v poznání sakrální architektury severovýchodních Čech

28.03.2019

Dokonáno jest aneb konec Československa v březnu 1939. Přednáška Prof. PhDr. Roberta Kvačka, CSc.

Aktuální program

tv drak