Památky a jejich osudy

13.10.2016 - 13.10.2016

Památky a jejich osudy: Vernisáž výstavy fotografií vybraných památek Trutnovska, pořádané se Společností ochránců památek ve východních Čechách a Fotoklubem Omega z Hradce Králové

Výstava, která je výsledkem spolupráce členů královéhradeckého Fotoklubu Omega a Společnosti ochránců památek ve východních Čechách, upozorňuje prostřednictvím fotografií na některé z cenných historických objektů okresu Trutnov, a to jmenovitě Hejnův statek v Havlovicích, torzo někdejší rezidence jezuitů ve Starém Rokytníku, kostel sv. Šimona a Judy tamtéž, evangelický kostel v  Bolkově, kostel Nejsvětější Trojice v Pilníkově, kostel sv. Martina v Javorníku, někdejší zámek-papírnu v Hostinném a pivovar v Rudníku. Fotografie, které pořídili Marcela Zuchová a Kamil Klembara, doprovodila textem PhDr. Ludmila Žlábková.

Záštitu nad výstavou převzal Ing. Jiří Balský, ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Josefově.

Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek 13. 10. 2016 od 17.00 hodin. Na zahájení výstavy mj. promluvili PhDr. Viktor Blažek za NPÚ-ÚOP v Josefově, Bc. Rudolf Khol za Společnost ochránců památek ve východních Čechách, PhDr. Ludmila Žlábková za Společnost ochránců památek a Fotoklub Omega a Marcela Zuchová za Fotoklub Omega. Hudební doprovod vernisáže vytvořili pedagog ZUŠ Trutnov Martin Lička (kytara) s dcerou Růžou (zobcová flétna), kteří zahráli oblíbené skladby z pohádek Jak se budí princezny a Zlatovláska. Vernisáže se zúčastnilo 94 návštěvníků.

Výstava v atriu muzea potrvá do 29. 1. 2017. Všichni jste srdečně zváni!

Reportáž Trutnovinek ZDE.

Hitlerovi spojenci. Přednáška Mgr. Petra Fuxy z Klubu vojenské historie Trutnov

01.03.2018

Objevovat zapomenuté - připomínat mizející. Přednáška montánního badatele a publicisty Václava Jiráska s promítáním fotografií o regionálním hornictví