Muzeum na facebooku
novinky
archiv

Nabídka školám

NABÍDKA EDUKAČNÍCH PROGRAMŮ PRO ŠKOLY


Povídání o Krakonošovi

Edukační program pro děti MŠ a žáky 1. - 5. ročníků ZŠ.
Děti se seznámí s postavou Krakonoše, bájného ducha a vládce Krkonoš a pohádkovými vyprávěními o něm. Součástí programu je beseda o Krakonošově zahrádce, jejích květinách a bylinách a zvířatech, které tu žijí. Prohlédnout si mohou muzejní modely Krakonošů a pohrát si sestavováním obrázků z puzzlí.


Kde se vzal v Trutnově drak

Edukační program pro děti MŠ a žáky 1.- 4. ročníků ZŠ.
Zpodobnění draka můžete najít po celém Trutnově. Víte však, kde se tu vzal? Vydejte se s námi na malý výlet do pohádek pověstí a také za dosud žijícími draky.


Výzbroj a výstroj použitá v bitvě u Trutnova 27. června roku 1866

Edukační program pro žáky 4.- 9. ročníků ZŠ a studenty SŠ.
Žáci a studenti se dozvědí, co vedlo k prusko-rakouské válce, poznají okolnosti a průběh bitvy u Trutnova, jediné vítězné bitvy rakouské strany v této válce, která navždy proslavila Trutnov ve světě.

 

Rok s pohádkovými kamarády ze šnečí chaloupky

Edukační program pro žáky 1. - 3. ročníků ZŠ a další zájemce.

Děti se seznámí s pohádkovými hrdiny slavného stodílného večerníčku Jaroslava City o Maťovi a Klinčekovi a zvířátky a hmyzem, s nimiž se na pohádkovém paloučku každodenně potkávají. Dozvědí se zajímavosti ze života nejrůznějších živočichů a místa, kde mohou tyto živočichy v přírodě vidět. Na vtipných a nápaditých pohádkových příbězích a půvabných ilustracích si připomenou i některé svátky v roce (Vánoce, tříkrálová koleda, Velikonoce) a základní tradice s nimi spojené. Následně dostanou od nových kamarádů na pobavení vtipné úkoly. 

 

My Karel IV., z Boží milosti císař a král

Edukační program pro žáky 5.- 9. ročníků ZŠ a studenty SŠ.

Představí panovníkův život a dobu jeho vlády, kdy dochází k rozkvětu země, ale také k problémům, které později vyústí ve výbuch husitské revoluce. Dozvědí se také, jak ovlivnila tato doba život města Trutnova.


Město Trutnov v době, kdy tu stával hrad

Edukační program pro žáky 5. - 9. ročníků ZŠ.

Zavede všechny zúčastněné do dávných dob, kdy na místě muzea stával hrad a město pod ním obepínaly hradby. Formou hry se pokusíme zjistit, zda v muzeu a ve městě zůstalo něco, co tu v té době muselo být a co naopak je typické pro dobu dnešní. Děti se mohou těšit i na ukázku starých zbraní.

  

S instalací některých nových výstav budou nabídnuty i příležitostné edukační programy, které potrvají po dobu trvání zmíněných výstav.

  

Délka jednotlivých edukačních programů je cca 45 minut a lze ji dle domluvy přizpůsobit. Na vybraný program je třeba se objednat u vedoucí provozního oddělení Miroslavy Jungové, tel. 499 911 897, jungova@muzeumtrutnov.cz nebo Mgr. Jitky Lukáškové tel. 499 911 897


Děti do 6 let mají vstup do muzea zdarma. Vstupné pro žáky a studenty je 10,-Kč na osobu, pedagogický doprovod má vstup zdarma. Muzeum je otevřeno denně kromě pondělí od 9-12 a 13-17 hodin.

 

 

 

 

o muzeu

Adresa
Muzeum Podkrkonoší v Trutnově
Školní ul. 150
541 01 Trutnov

IČ: 751 191 53

Otevírací doba

Celoročně úterý až neděle:
9-12, 13-17 hodin.

Vstupné
Základní vstupné: 30,- Kč

slevy (děti, studenti aj.): 10,- Kč
průkazky AMG: zdarma.

Tel.: 499 811 897
Tel.: 499 815 393
Fax.: 499 811 897

muzeum@muzeumtrutnov.cz

http://www.muzeumtrutnov.cz

 

Mapka