Chystané akce

Já, Konrád, kdysi Mikulášův z Trutnova. Přednáška a slavnostní prezentace knihy Mgr. Aleny Křivské

Slavnostní prezentace nové vlastivědné publikace badatelky a kronikářky města Trutnova Mgr. Aleny Křivské, spojená s přednáškou. Autorka, která svoji první knížku vydala vlastním nákladem, pohovoří o jejím vzniku a výsledcích svého dlouhodobého badatelského úsilí zaměřeného na poznání dějin lucemburské doby. Představí také spolupracovníky a sponzory, bez nichž by kniha nemohla vyjít. Poté přiblíží zajímavé životní osudy nejproslulejšího trutnovského rodáka 14. století, Konráda Mikulášova z Trutnova. Veřejného notáře, klerika, později kněze, kanovníka kostela sv. Apolináře v Praze, osob ního notáře Jana Očka z Vlašimi a faráře u kostela sv. Petra v Praze-Rybářích. Vzdělance, jenž svůj život prožil za vlády tří lucemburských králů, a svoji církevní kariéru rozvíjel v době úřadování prvních tří pražských arcibiskupů.

Akce se koná v úterý 3. 12. 2019 od 17.00 hodin a jste na ni srdečně zváni! Vstup zdarma.