Chystané akce

Írán, potomek Perské říše - mýty a realita

Cestovatelka PhDr. Ludmila Žlábková prostřednictvím vlastních zážitků a fotografií prozradila, jak změní čtrnáct dní pohled na Írán, zemi, která je téměř třikrát větší než Francie a žije tu přes 80 milionů obyvatel. Cestu do Íránu většinou předchází předsudky a obavy. Vše je ale jinak. Navíc realita předčí veškerá pozitivní očekávání, která cestovatel dobrodruh mohl na počátku mít. Írán je nejen důstojným dědicem starobylých říší, ale současně přívětivou zemí plnou lidí s otevřeným srdcem. Je zemí s bohatou a rozmanitou přírodou, která se může na první pohled zdát kamenitá a vyprahlá, ovšem ona skrývá nejedno překvapení. Kde jinde se jeden den koupete ve vodách Perského zálivu, druhý již můžete lyžovat téměř ve 4 tisících metrech na sjezdovce nad Teheránem? Kde jinde prožíváte současně všechna čtyři roční období? Kde jinde ale nesmí ani cizinec požívat alkohol? Kde jinde si žena nedovolí vyjít na ulici prostovlasá?

Přednáška se uskutečnila ve čtvrtek 2. května 2019 od 17.00 hodin a navštívilo ji 63 zájemců.