Otevření muzea pro veřejnost - počínaje 4. 5. 2021 je muzeum otevřeno v běžné otevírací době, tj. úterý až neděle 9-12, 13-17 hodin. Navštivte muzejní expozice a výstavy v bývalém trutnovském zámku, těšíme se na Vás!

Představení trutnovského muzea

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově je regionálním muzeem s působností pro okres Trutnov a přilehlé oblasti Podkrkonoší. Tvoří sbírky v osmi podsbírkách (archeologie, archiv, fotografie, etnografie, kulturní historie, militaria, výtvarné umění, uměleckoprůmyslové práce), uchovává sbírkové předměty pro budoucí generace a prezentuje je veřejnosti prostřednictvím dlouhodobých či krátkodobých výstav, publikací i jiných forem. Pořádá přednášky, besedy, projekce, koncerty, edukace a další kulturní a vzdělávací akce. Provádí archeologické práce na území okresu Trutnov. Provozuje také knihovnu se specializovaným fondem (historie, archeologie, etnografie, výtvarné umění, sudetika, regionální literatura), který veřejnosti umožňuje studovat prezenční formou. Muzeum bylo založeno roku 1890 a sídlí v budově bývalého trutnovského hradu, přestavěného v 16. století na zámek.