Z HISTORIE ELEKTROTECHNICKÉHO PRŮMYSLU V TRUTNOVĚ 1943–2023

Nová muzejní výstava uspořádaná k 30. výročí úspěšné privatizace podniku ZPA Trutnov připomíná osmdesátiletou historii elektrotechnického průmyslu v Trutnově. Ta byla zprvu spjata s firmou AEG, která v roce 1943 přesunula z bombardovaného Berlína svoji výrobu do Trutnova. Roku 1946 byl trutnovský závod začleněn do národního podniku Elektrotechnické závody Křižík, který byl roku 1958 přejmenován na Závody průmyslové automatizace (ZPA). Na výstavě jsou prezentovány historické výrobky trutnovského elektrotechnického závodu, jako například nejrůznější typy relé (pomocné, časové, paměťové) či přijímače HDO. Vystaveny jsou také komponenty k roznětkám námořních min vyráběné v AEG Trutnov za 2. světové války. Prostřednictvím dobových fotografií a archiválií jsou představeny nejdůležitější mezníky v dějinách elektrotechnického průmyslu v Trutnově, jeho osobnosti a mnohé další zajímavosti. Nechybí ani připomenutí současných elektrotechnických podniků v Trutnově.

Vernisáž proběhla ve čtvrtek 15. 6. 2023 od 17.00 hodin. Výstava potrvá do 24. 9. 2023 a jste na ni srdečně zváni, stejně jako na prohlídku dlouhodobých expozic a dalších výstav.

Několik fotografií z vernisáže přinášíme níže - pro další fotografie z výstavy viz fotoreportáž Trutnovinek ZDE

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby