Výtvarníci Trutnovska po roce 1945

Přednášející Roland Günther seznámil posluchače se životem a dílem výtvarníků, kteří žili a působili na Trutnovsku v období po druhé světové válce. Připomenuti byli např. Josef Šabacký, Karel Horák, Jaroslav Otmar, Václav Lacina, Karel Horák a další. Jejich životní osudy jsou dosud zahaleny rouškou tajemství a jejich dílo, často velmi kvalitní, je širší trutnovské veřejnosti prakticky neznámé. Přednášející připomenul též akademického malíře Bedřicha Mudrocha, který působil v Trutnově již před druhou světovou válkou a byl tehdy zřejmě jediným českým výtvarníkem ve městě. Přednášku doprovodily literární vstupy Mgr. Mileny Janečkové a výstavka výtvarných děl umělců působících po druhé světové válce v našem regionu.

Přednáška se uskutečnila ve čtvrtek 12. března 2015 od 17 hodin a zúčastnilo se jí 71 posluchačů.