Veronika Souralová (rozená Milesová): Kouzlo hmyzí říše

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově zahájilo ve čtvrtek 21. března 2013 výstavu fotografií

VERONIKA SOURALOVÁ - KOUZLO HMYZÍ ŘÍŠE

Výstava představuje průřez tvorbou proslulé fotografky mikrosvěta hmyzu Ing. Veroniky Souralové (Milesové), která své dětství prožila v Hostinném a v Trutnově studovala gymnázium. Věnuje se tvorbě koláží a systematickému pořizování fotografických celků ze života hmyzu, o který se léta zajímá. Vydala také několik vysoce hodnocených knih pro děti a mládež. Vystaveny jsou např. makrosnímky motýlů, mravenců nebo včel, především z oblasti Jestřebích hor, kde má autorka chalupu.

Výstava, probíhající zčásti jako vůbec první v novém prostoru atria (za bezplatné vybavení atria závěsným systémem muzeum děkuje firmě TRIGEMA, a. s.), je doprovázena prezentací výtvarných děl žáků ZUŠ Trutnov na téma hmyz.

Výstava potrvá do 2. 6. 2013.

Všichni jste srdečně zváni.

Fotografie z vernisáže od Pavla Křivky ZDE

Fotografie z vernisáže na webu Veroniky Souralové ZDE