Vernisáž výstavy: Keltové ve východních Čechách

Výstava připravená ve spolupráci s občanským sdružením Boii představuje unikátní pohled do života keltského obyvatelstva na území východních Čech v době od 5. století před naším letopočtem do přelomu letopočtu. Na výstavě jsou prezentovány četné archeologické nálezy z nejvýznamnějších východočeských lokalit reprezentující vyspělou hmotnou kulturu mladší doby železné, tzv. laténského období. K vidění jsou také repliky keltských předmětů, oděvů a zbraní. Součástí výstavy je též tematická herna pro děti školou povinné.

Vernisáž se konala ve čtvrtek 22. 5. 2014 od 17 hodin. Zahájení výstavy se zúčastnil vzácný host Mgr. Lukáš Blažek, předseda z. s. Boii, který přijel až z Nasavrk na Chrudimsku, jež jsou sídlem sdružení zabývajícího se keltskou tematikou. Vernisáž navštívilo přes 60 zájemců z řad široké veřejnosti.

Výstava potrvá do 31. 12. 2014. Všichni jste srdečně zváni!

Reportáž Trutnovinek Z D E

Reportáž Televize Drak  Z D E