Radostné Velikonoce!

Velikonoce představují nejvýznamnější křesťanský svátek, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Výstava připomíná, jak tento křesťanský svátek ovlivnil nejen výzdobu domácností, ale i užité umění v podobě plastik, podmaleb na skle či ručně malovaných modlitebních knih s vyobrazením Ukřižování Krista, Piety, Kristova hrobu a Vzkříšení. K vidění jsou i neodmyslitelné symboly Velikonoc v podobě řehtaček, klapaček a kraslic zdobených voskem, cukrem, slámou či vyškrabáváním. Na výstavě jsou představeny též kraslice z dílny paní Miloslavy Pechalové z Trutnova.

Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek 26. března 2015 od 17 hodin za účasti cca 120 hostů a vystoupily na ní děti z tanečního kroužku ZUŠ Trutnov pod vedením paní učitelky Michaličkové.

Videoreportáž TV Drak z vernisáže naleznete Z D E a reportáž Trutnovinek s fotografiemi Miloše Šálka Z D E

Fotografie z vernisáže od pana Pavla Křivky ze Svobody nad Úpou naleznete Z D E. Moc děkujeme!

Výstava potrvá do 26. dubna 2015. Všichni jste srdečně zváni!