Putování po pohořích Pamír, Hindúkúš a Karákóram

CESTOPISNÁ PŘEDNÁŠKA: PUTOVÁNÍ PO POHOŘÍCH PAMÍR, HINDÚKÚŠ A KARÁKÓRAM

Středoasijské velehory navštěvuje etnolog Mgr. Libor Dušek z Krkonošského muzea Správy KRNAP ve Vrchlabí pravidelně již deset let. Jeho hlavním cílem je studium kultury a náboženských praktik tamních etnik, žijících v drsném horském prostředí. Přednášející přiblížil život a způsob obživy obyvatel v horách Tádžikistánu, severovýchodním Afghánistánu a Pákistánu, který je značně vzdálený od života běžného Evropana. Věnoval se také tamní takřka nedotčené horské přírodě. Zmíní rovněž specifika zdejšího náboženství šíitských ismailitů. V rámci přednášky se můžete těšit na množství současných i historických fotografií tohoto turisticky neznámého, ovšem čarokrásného regionu.

Přednáška se uskutečnila ve čtvrtek 29. 1. 2015 od 17 hodin za účasti 85 posluchačů.

Foto: Mgr. Ondřej Vašata