Luzon - srdce Filipín

Mgr. Tomáš Plecháč nás prostřednictvím svých fotografií a zážitků seznámil s Luzonem, který je největším, nejhustěji osídleným a také nejrozmanitějším z filipínských ostrovů. Přenesli jsme se do Manily, jednoho z nejrušnějších měst světa, spatřili unikátní sopku Taal uprostřed stejnojmenného jezera, prošli vesnice na úpatí posvátné hory Mt. Banahaw a v národním parku Hundred Islands prozkoumali čarokrásné ostrovy tvarem připomínající obří houby. Skutečnou perlou Luzonu je ostře řezané pohoří Cordillera, které obývali lovci lebek a kde dosud přežívají dávné animistické tradice. V Kabayanu jsme se vydali po stopách proslulých mumií, v Sagadě uviděli pohřební jeskyně a rakve zavěšené vysoko na skalách a v Banaue dva tisíce let staré rýžové terasy, které jsou pokládány za osmý div světa.

Přednáška se uskutečnila ve čtvrtek 16. 2. 2017 od 17.00 hodin za účasti 53 posluchačů.