Ing. Jakub Šimurda, DiS.: Velké šelmy Krkonoš

Přírodovědec Ing. Jakub Šimurda, DiS., z Krkonošského muzea Správy KRNAP ve Vrchlabí se ve své přednášce zaměřil na velké šelmy v Krkonoších. Pozornost věnoval velkým šelmám (medvěd, vlk a rys), které byly v našich nejvyšších horách již před několika sty lety vyhubeny, ovšem některé z nich se sem v posledních letech opět vracejí. Připomenul také jejich život i pověry, které jsou s nimi často spjaty. Vzpomenul rovněž jejich stopování a sledování pomocí fotopastí. Dospělé i dětské posluchače potěšil krkonošský přírodovědec i vystaveným exemplářem vycpaného rysa.

Přednáška se uskutečnila ve čtvrtek 17. 3. od 17.00 hodin za účasti 66 posluchačů.