Filmová projekce: Z filmové kroniky Krkonoš 1930–1937

Nedávno se v Německu podařilo objevit unikátní filmové záběry z Krkonoš i Podkrkonoší, pocházející z let 1930-1937, které měli nyní jedinečnou příležitost zhlédnout též zájemci v trutnovském muzeu. Promítnuty byly např. záběry ze svěcení pomníku ve Svatém Petru, z bohoslužby u pramene Labe za přítomnosti Krakonoše, z masopustu na lyžích ve Špindlerově Mlýně, dále záběry Zlatého návrší, Kozích hřbetů, Boudy u Sněžných jam, Hříběcí boudy či ze slavnostních průvodů ve Vrchlabí a v Trutnově. Filmovou projekci doplnil zasvěcený komentář ředitele Františkánského kláštera - muzea a galerie v Hostinném pana Tomáše Anděla. Jako doplněk představil též osobnost Edwina Rolfa, proslulého amatérského astronoma a optika z Chotěvic, který sestrojil vlastní hvězdářský dalekohled. Na závěr pan Anděl jako pomyslnou třešinku na dortu představil mluveným slovem i promítnutím unikátních fotografií podnikavého restauratéra Kudernatsche z Hostinného, který uspořádal roku 1932 v Hostinném letecký den, jenž v podvečer skončil havárií jednoho z letadel u Luční boudy v Krkonoších.

Projekce proběhla ve čtvrtek 2. 4. 2015 od 17 hodin za účasti 109 diváků.