Předvánoční odpoledne v muzeu

08.12.2016 - 08.12.2016

VIII. ročník akce Předvánoční odpoledne v muzeu nabídnul opět bohatý adventní program s koncerty a vernisáží výstavy betlémů Nesem vám noviny...

Již VIII. ročník „Předvánočního odpoledne v muzeu" proběhl ve čtvrtek 8. 12. 2016 od 16.00 do 19.30 hodin. Celkem na tři stovky zájemců potěšil bohatý program, který odstartovalo vystoupení pěveckého sboru trutnovského gymnázia Colours of GTU pod vedením Vojtěcha Kábrta. Následovala vernisáž výstavy betlémů z muzejních i soukromých sbírek "Nesem vám noviny...", na níž promluvili o betlemářských tradicích kurátorka výstavy Petra Sauerová a sběratel a betlemář PhDr. Jiří Němeček z Hradce Králové. Vernisáž nádherně zpestřil "Živý betlém" v podání žáků tanečního oboru trutnovské Základní umělecké školy pod vedením paní učitelky Jany Michaličkové. (foto z vernisáže a vystoupení dětí ze ZUŠ naleznete Z D E) Následoval violoncellový koncert v podání Karolíny Klempířové a celou akci zakončil podvečerní koncert lidové muziky Šmikuranda z České Skalice, jež zahrála lidové písničky z Čech i vánoční koledy. Program dále zpestřil knižní bazárek Jiřího Kuťáka a nabídka vlastivědné literatury od prof. dr. Vladimíra Wolfa. Maminky s dětmi využily možnosti vyzkoušet si v dětské dílničce výrobu vlastních ozdobiček nebo vybarvení tematické omalovánky, a to pod vedením kolegyň Markéty Pavlisové, Petry Vlčkové a Jany Kultové.

Muzeum Vám přeje krásný advent a radostné Vánoce!

21.02.2019

Dr. Emil Hácha - tragická postava našich národních dějin. Přednáška PaedDr. Karla Řeháka z Malých Svatoňovic

Krvavý 4. březen 1919 v Československu. Přednáška PhDr. Ondřeje Vašaty

07.03.2019

Poklad na jezeře. Pátrání po tajemství Gauleitera Warthelandu Arthura Greisera. Přednáška Milana Zachy Kučery

14.03.2019

Karel Jaromír Erben. Mistr české mytologické balady. Přednáška Bc. Jana Raina z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

21.03.2019

Přednáškový podvečer: Novinky v poznání sakrální architektury severovýchodních Čech

28.03.2019

Dokonáno jest aneb konec Československa v březnu 1939. Přednáška Prof. PhDr. Roberta Kvačka, CSc.

Aktuální program

tv drak