Chystané akce

Přednáškový podvečer: Novinky v poznání sakrální architektury severovýchodních Čech

V posledních letech se na území východního Podkrkonoší uskutečnilo několik archeologických, stavebně historických a historických průzkumných a dokumentačních akcí, týkajících se středověkých kostelů. V přednáškovém podvečeru byla prezentována tato témata:

Mgr. Ondřej Tůma (Muzeum Podkrkonoší v Trutnově): Archeologické průzkumy kostelů ve Vrchlabí, Velkém Vřešťově a v Rudníku

PhDr. Pavel Zahradník, Ph.D. (Státní okresní archiv v Trutnově): Dějiny kostela ve Zdoňově

Ing. Jiří Slavík (Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Josefově): Nové poznatky z dokumentace kostelů v Javorníku, Rudníku, Velkém Vřešťově, Vlčicích a ve Zdoňově.

Původně ohlášená přednáška Mgr. Miloše Buroně, DiS., na téma "Vlčice - brána hřbitova a poznámky ke stavebnímu vývoji kostela" bohužel nezazněla, neboť se přednášející nedostavil.

Akce byla uspořádána s Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Josefově ve čtvrtek 21. 3. 2019 od 17.00 hodin a navštívilo ji 60 zájemců. Na úvod pozdravili přítomné posluchače za organizátory ředitelé obou institucí, a sice Ing. Jiří Balský (NPÚ ÚOP Josefov) a PhDr. Vlastimil Málek (MPT).