Chystané akce

Literatura ve světové válce, světová válka v literatuře. Přednáška Bc. Jana Raina

První světová válka zanechala na evropském kontinentu řadu podnětů ke změnám, které proběhly nejen v utváření nových států, ale promítly se i do myšlení obyvatelstva. V nově vzniklé Československé republice pak literatura přinášela svým recipientům svědectví o válečném konfliktu s varováním, aby takto mohutný konflikt opět nenastal. Přednáška Bc. Jana Raina ke stému výročí od konce první světové války a vzniku Československa se zaměří na změnu celkové tvorby Karla Čapka po válce a na válečná svědectví z rukou českých vojáků a legionářů Rudolfa Medka, Jaromíra Johna a Jaroslava Haška. Přednáška se uskutečnila ve čtvrtek 20. září 2018 od 17.00 a navšívilo ji 24 posluchači.