Zasedání Kladské komise historiků

Po téměř dvou letech proběhlo další zasedání Kladské komise historiků, a to opět v Trutnově - v Kulturním a společenském centru UFFO.

Uskutečnilo se v pondělí 11. 4. 2016 pod patronací předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka a starosty města Trutnova a poslance Parlamentu ČR Mgr. Ivana Adamce. Setkání se osobně účastnil jak předseda PS PČR Jan Hamáček, tak polská velvyslankyně v ČR paní Grażyna Bernatowicz a řada českých a polských historiků. Účastníci se informovali o stavu bádání o dějinách Kladska a česko-kladského příhraničí, ale i o metodologických problémech i o perspektivách dalšího bádání. Důležitý aspekt komise spatřuje i ve vzájemném potkávání, poznávání se a diskusi. Přejeme si, aby i toto naše setkávání přispělo k dalšímu rozvoji česko-polské spolupráce.

prof. PhDr. Vladimír Wolf, předseda Kladské komise historiků

PhDr. Vlastimil Málek, ředitel muzea