Vyšla nová publikace Soumrak nad českým Podkrkonoším

V rámci Předvánočního odpoledne dne 19. 12. 2013 proběhla slavnostní prezentace publikace Soumrak nad českým Podkrkonoším - Německá okupace Novopacka a Jilemnicka na podzim roku 1938, spojená s krátkým představením, prodejem knihy a autogramiádou autora Mgr. Jana Juřeny. Symbolickými kmotry nové knihy se stali prorektor Univerzity Hradec Králové Mgr. Petr Grulich, Ph.D. a předseda Československé obce legionářské - Jednoty Mladá Boleslav Ing. Tomáš Pilvousek.

Na pozdim roku 1938 bylo Československo donuceno postoupit sousedním státům svá rozsáhlá příhraniční území a německá okupace se nevyhnula ani Krkonoším a Podkrkonoší, kde ale postihla mnoho českých obcí. Kniha nastiňuje vývoj česko-německých vztahů a podrobně se věnuje bezpečnostním sborům, událostem a incidentům spojeným s okupací v regionu. Je doplněna množstvím barevných map, situačních schémat a unikátních obrázků.

Reportáž Trutnovinek Z D E a fotoreportáž Z D E

Knihu lze buď zakoupit na pokladně muzea za 180 Kč, anebo objednat  telefonicky či e-mailem na muzeum@muzeumtrutnov.cz