Výjimečný koncert Vlastislava Matouška

Vlastislav Matoušek v Trutnově

Občanské sdružení Trutnov - město draka a Muzeum Podkrkonoší v Trutnově uspořádaly jedinečný koncert trutnovského rodáka Vlastislava Matouška. Svoji japonskou flétnu Šakuhači rozezněl v atriu muzea v sobotu 12. října od 17 hodin.

Reportáž Trutnovinek z koncertu najdete Z D E

Doc. Vlastislav Matoušek Ph.D. (* 1948) je český etnomuzikolog a hudební skladatel. Absolvoval kompozici a postgraduální kurz hudební teorie na Hudební fakultě AMU v Praze. V roce 1996 jako stipendista Japan Foundation studoval hru na šakuhači u Kifu Mitsuhashiho v Tokiu a japonskou tradiční hudbu na University of Letters v Ósace. Na hudební fakultě AMU obhájil disertaci Kinetika v etnické hudbě a získal doktorát v oboru hudební teorie - teorie skladby a v roce 2004 byl jmenován docentem. Od roku 1991 vyučuje etnomuzikologii na katedře teorie a dějin hudby HAMU, od roku 1999 také na Ústavu pro hudební vědu Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jako hudební publicista spolupracuje s Českým rozhlasem.