NOVÁ PUBLIKACE O VÁLCE 1866

Muzeum Podkrkonoší vydává novou publikaci o válce roku 1866 v Trutnově, která bude představena 10. září v rámci Dnů Evropského dědictví. Jedná se o český překlad knihy nazvané Osmdesát dnů v pruském zajetí a bitva u Trutnova 27. června 1866, ve které někdejší trutnovský starosta JUDr. Hieronymus Roth vzpomíná na bitvu u Trutnova 27. června 1866 a na své zajetí v pruském Hlohově, kam byl spolu s několika dalšími trutnovskými občany odvlečen Prusy pro domnělou zradu. Všichni jste srdečně zváni! Publikaci bude možno po 10. září zakoupit v muzeu.

LEGIONÁŘI TRUTNOVSKA

Publikace, kterou Muzeum Podkrkonoší vydává ve spolupráci s Československou obcí legionářskou - Jednotou Mladá Boleslav, Městským muzeem ve Dvoře Králové nad Labem a Krkonošským muzeem ve Vrchlabí, bude veřejnosti slavnostně představena v neděli 25. září v 17.00 v budově muzea. Kniha obsahuje seznam čs. legionářů, kteří byli rodáci z okresu Trutnov  nebo zde měli domovskou příslušnost, medailonky významných legionářů z regionu či historii legionářských jednot na Trutnovsku. Všichni jste srdečně zváni! Publikaci bude možno po 25. září zakoupit v muzeu.